Wiosenne porządki - sposoby na organizację szafy

Wiosenne porządkiPrzegląd szafy to chyba jedno z najczęściej odkładanych w czasie domowych zadań. Ostatecznie chcemy czy nie, musimy zmierzyć się z nim, kiedy dochodzi do zmiany pory roku. Nie musi to być jednak czasochłonna czynność. Szybko się z nią uporamy, kiedy poznamy i wdrożymy sposoby na organizację garderoby.


Kilka kroków i wszystko w porządku!

Odkładamy to i odkładamy, ale robi się coraz cieplej, coraz częściej doświadczamy wiosennej pogody, więc w końcu trzeba było się za to zabrać. Otworzyliśmy szafę i zaczęło się, niemal jak puszka Pandory. Ubrania pospadały z wieszaków, dna nie widać, a drzwi się prawie nie zamykają. Czas jednak powiedzieć temu basta! Uporządkujmy naszą szafę, wykorzystując proste sposoby.

Wyłóżmy wszystkie ubrania oraz inne rzeczy na zewnątrz i posegregujmy je. Ciuchy, które towarzyszyły nam zimą, włóżmy do pokrowców i niech znajdą się w tej części szafy, do której zaglądamy najrzadziej. Pamiętajmy jednak przy tym, że nie wszystkie rzeczy tolerują plastikowe pokrowce, dlatego z góry lepiej jest zaopatrzyć się w materiałowe półki do szafy bądź płócienne torby. Segregacja powinna objąć także ubrania, które dopiero zamierzamy nosić.

Przyjmijmy jakiś klucz. Taki, który najbardziej nam opowiada. I tak na przykład poukładać razem możemy spodnie i podobne ubrania, czyli dresy, legginsy, dżinsy. Tak samo można zrobić z koszulkami na ramiączkach czy bluzkami i bluzami, które nie są podatne na zagniecenia. Z kolei na wieszaki powinny trafić płaszcze, spódnice, sukienki, żakiety, kurtki, koszule, niektóre T-shirty.

A skoro już o wieszakach mowa, to w ramach porządku i wyrabiania w sobie pozytywnego nawyku, puste wieszaki trzymajmy razem i do tego poodwracane w jedną stronę (wieszaki w dobrej cenie można znaleźć np. w Pepco). Dzięki temu szybko je zlokalizujemy i w łatwy sposób uzupełnimy garderobę rzeczami, które właśnie wróciły po praniu i prasowaniu. I jeszcze jedno: kiedy wieszamy ubrania, zapinajmy je. Jeden guzik zwykle wystarcza do tego, żeby żakiety, koszule czy bluzki nie pogniotły się. Później za tego rodzaju kroki sobie podziękujemy, zwłaszcza kiedy czas nie pozwoli nam na zastanawianie się i długie dobieranie strojów.

Dobrze jest też torby, szaliki i inne akcesoria trzymać w miejscu łatwo dostrzegalnym. Optymalnym rozwiązaniem wydają się drzwi szafy (mowa o wewnętrznej ich stronie), oczywiście wyposażone w odpowiednie wieszaki. A rzeczy, których nie możemy powiesić, takie jak np. skarpetki, rękawiczki, niech znajdą się w koszach oraz różnego rodzaju pojemnikach do przechowywania (a tych w sklepach takich jak np. Pepco jest pełno). Z kolei buty najprościej jest trzymać w pudełkach, w których były w momencie zakupu.

Materiałowe półki do szafy - organizer, którego potrzebujesz

Modnym rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej osób, są materiałowe półki do szafy. Można włożyć do nich nie tylko ubrania, ale też na przykład pościel, zabawki, koce. Do tego jest to uniwersalne rozwiązanie, ponieważ materiałowe półki do szafy bez problemu zawiesimy nie tylko w drewnianej garderobie, ale też w tej składanej. Poza tym zdecydowanie pomogą nam one nie tylko w utrzymaniu porządku, ale też zabezpieczą nasze ubrania przed kurzem. Wartością dodaną jest także to, że materiałowe półki do szafy wyróżnia pojemność oraz kompaktowość, a do tego są banalne w montażu (mają uchwyt z rzepem i umieszcza się je na poprzeczce do wieszaków). Miejmy przy tym na uwadze, że porządne materiałowe półki do szafy powinny być zrobione z materiału, który przepuszcza powietrze i jednocześnie jest bezproblemowy w myciu, do jego czyszczenia wystarczy jedynie łagodny środek myjący. A na koniec podpowiadamy, że materiałowe półki do szafy można kupić np. w Pepco.

Ocena: 5.0