Wnętrze w stylu amerykańskim

Styl amerykański wnętrzaNa pierwszy rzut oka może się wydawać, że amerykańskie wnętrze jest stworzone dla elity, ale w żadnym wypadku tak nie jest. W końcu ten styl jest tak elastyczny, że można z łatwością przełożyć jego główne cechy na nasze wnętrza.

Ameryka to kraj wielonarodowy i nie jest łatwo powiedzieć dokładnie, jak wygląda amerykański styl. Jego charakterystyczną cechą jest na pewno odważny eklektyzm, ponieważ ludzie, którzy przez wiele stuleci emigrowali na inny kontynent, pochodzili z zupełnie innych krajów i nosili swoje zwyczaje, poglądy i kulturę. Należy zauważyć, że pierwszymi imigrantami w Ameryce byli mieszkańcy starej Anglii. Stąd cała sztywność i szacunek, który jest tak wyraźnie odczuwalny w amerykańskim wnętrzu, ale jednocześnie prostota i wygoda, funkcjonalność i bezpretensjonalność otoczenia są dla niego równie naturalne.

Główne cechy stylu amerykańskiego

Imitacja drogich materiałów
Efekt wysokiej jakości i solidności osiąga się dzięki zastosowaniu materiałów podobnych do naturalnych. Na przykład: panele ścienne, tak powszechne w amerykańskich domach, są wykonane, często nie z drewna, ale z MDF, a marmur, kamień naturalny i drogie drewno są dość rzadkie we wnętrzu.

Łączenie przestrzeni
Wnętrze amerykańskich domów wyróżnia się również tym, że ma dużą liczbę nisz, łuków, pseudo-przegród, które tylko wizualnie oddzielają jedno pomieszczenie od drugiego, a jednocześnie służą jako miejsce do przechowywania i umieszczania innych przedmiotów. Na przykład kino domowe instaluje się w specjalnej niszy, a garderoba znajduje się w szafie za przesuwanymi drzwiami we wnęce. Często amerykański apartament przypomina jedną wielką powierzchnię. Tak więc nie ma przegród między salonem a kuchnią, salonem i korytarzem, tworząc w ten sposób jedną dużą przestrzeń.

Oświetlenie
Oświetlenie sufitowe (w postaci żyrandola) w amerykańskim wnętrzu jest zwykle instalowane tylko w salonie i jadalni, aby nadać pomieszczeniu więcej powagi. W innych przypadkach - oświetlenie jest stosowane z różnymi lampami stołowymi i dekoracyjnymi, lampami podłogowymi i kinkietami, które dodatkowo tworzą niezbędną atmosferę i dzielą pomieszczenie na strefy.

Meble
Amerykański domy lub mieszkania najczęściej są dość duże, dzięki czemu właściciele mogą łatwo umieścić meble we wnętrzu oraz wszystkie inne przedmioty, takie jak szafki, komody, stoły. Jednocześnie - meble są umieszczane na środku pokoju, w dość sporej odległości od siebie.

Amerykański styl w kuchni

W amerykańskich domach kuchnia jest zawsze połączona z salonem lub jadalnią i posiada zaawansowany system okapów i wentylacji. Meble do kuchni odznaczają się wysokiej jakości drewnem i zwykle pomalowane są na biało. Wyspa kuchenna jest charakterystyczną cechą kuchni amerykańskiej, podobnie jak tendencja do wypełniania jej wszystkimi innowacjami technicznymi, od modnego ekspresu do kawy po pojemną zmywarkę do naczyń.

Na podłodze układa się parkiet lub płytki, podobnie zagospodarowuje się przestrzeń na ścianach. Udekorowaniem są wazony z bukietami świeżych kwiatów, dzbanków, kute ozdobne żyrandole, obrazy z krajobrazami.

Salon w stylu amerykańskim

Amerykański salon jest zawsze bardzo przestronny i jasny, ma wszystko, czego potrzebujesz na rodzinne spotkania i przyjazne spotkania. Dlatego w takim wnętrzu powinna znajdować się duża miękka sofa, kilka foteli, stolik kawowy, telewizor i komoda.

Wybierając tapetę lub farbę ścienną, należy preferować jasne neutralne odcienie, na których jasna tapicerka będzie wyglądać bardzo korzystnie. Biały kolor często staje się dominujący w amerykańskich salonach. Zwykle maluje się nim sufit, ścienne panele drewniane, listwy i ramy okienne.

W domach amerykańskich szczególną uwagę zwraca się na duże piękne drewniane okna, które albo nie są wcale zasłonięte, albo są ozdobione prostymi zasłonami po bokach. Kolejnym charakterystycznym przedmiotem może być kominek zainstalowany pośrodku salonu, który kojarzy się z ciepłem, komfortem i wartościami rodzinnymi.

Amerykański styl w łazience

Łazienka często zaskakuje swoją imponującą wielkością. Ma wszystko, czego potrzebujesz: wannę przy ścianie lub zamontowaną na nogach bez ozdób. Na ścianach położone są kafelki lub fragmenty mozaiki, a reszta jest wyłożona panelami i pomalowana.

Lustro jest wybierane według uznania właścicieli domu, a jego kształt nie ma znaczenia, ale po obu stronach lustra powinny znajdować się kinkiety z oświetleniem.

Sypialnia w stylu amerykańskim

Wnętrze amerykańskiej sypialni jest równie elastyczne jak reszta pokoi, wykonana w tym stylu. Możesz śmiało wybrać dla niej wszystkie rzeczy, które uważasz za niezbędne, ale co najważniejsze, użyj mebli z ciemnego drewna, a reszta projektu powinna być tak lekka, jak to możliwe. Wybierz wysokie łóżko w klasycznym stylu, uzupełniając je stolikami nocnymi i komodą.

Materiałem na podłogę mogą być drewniane deski lub dywan. Połóż na niej puszysty dywan i powieś na ścianach zdjęcia z delikatnym kwiatowym wzorem.

W sypialni zalecamy stosowanie świeżych kwiatów w wazonach (jako akcentującego wystrój pokoju), a przy łóżku możesz umieścić przytulną lampę podłogową, która stworzy atmosferę wieczorem.

Komentarze