Wszystko co musisz wiedzieć o wannach wolnostojących

Wanny wolnostojące do łazienkiPomimo wciąż rosnącej popularności kabin prysznicowych, to właśnie wanny uchodzą dziś za synonim luksusu i relaksu. Nie jest prawdą też, że wybierane są tylko przez osoby, które posiadają duże i przestronne łazienki. Wybór dostępnych modeli jest tak duży, że na zakup wanny mogą zdecydować się również osoby, które posiadają niewielkie i nieustawne blokowe łazienki. Prawdziwy renesans przechodzą dziś nie modele przyścienne czy narożnikowe a wolnostojące. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że wanny wolnostojące są dobrym wyborem praktycznie dla każdego!

Wanna wolnostojąca, luksus dla każdego!

Wanny wolnostojące sporym powodzeniem cieszyły się na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Potem zostały stopniowo wypierane przez bardziej nowoczesne w formie modele. Po wielu latach okazuje się, że klasyczne formy są najbardziej ponadczasowe i mogą pasować do wielu współczesnych aranżacji, dodając im niesamowitego charakteru. Współczesne wanny wolnostojące różnią się jednak od modeli, które znajdowały się w domach Polaków lata temu. Różnica ta polega przede wszystkim na wysokości ceny.

Dziś dobrej jakości wanny wolnostojące, szczególnie te wykonane z akrylu cenowo są podobne do modeli narożnych czy przyściennych. Droższe są te wykonane z konglomeratu, czyli sztucznego marmuru lub żeliwne. Każdy z materiałów ma swoich zwolenników i przeciwników, wady i zalety. Niewątpliwą zaletą wanien wolnostojących, bez różnicy na materiał, z jakiego zostały wykonane, jest estetyka. Modele te rzucają się w oczy zaraz po wejściu do łazienki i są wyjątkowym ich elementem wyposażenia.

Produkt idealny do salonu kąpielowego

Marzeniem wielu osób jest posiadanie przestronnej i dużej łazienki, w której zmieszczą się pojemne meble i luksusowe elementy wyposażenia. Z całą pewnością w takim wnętrzu nie może zabraknąć wanny i to nie byle jakiej tylko wolnostojącej. W błędzie są osoby, które uważają, że modele wolnostojące nadają się tylko i wyłącznie do łazienek retro. Modeli tych wyjątkowych wanien jest wiele.

Wanna wolnostojąca

Chcąc wybrać tą jedyną, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. W dobrych sklepach branżowych znajdują się wanny, które ze względu na swój design idealnie wpiszą się w nowoczesne aranżacje, w których panuje minimalizm. Wanny wolnostojące sprawdzą się także w łazienkach loftowych. Styl ten od kilku sezonów święci prawdziwe triumfy i nic nie zapowiada nadchodzącej zmiany. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wanny, które posiadają zdobione nóżki. To właśnie one są dodatkowym elementem dekoracyjnym, a w niektórych wnętrzach wręcz jedynym.

Wanny z drzwiami

Wielu osobom wydaje się, że przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych najlepszym rozwiązaniem podczas urządzania łazienki jest zamontowanie kabiny prysznicowej. Oczywiście rozwiązanie takie niesie z sobą szereg korzyści, jednak nie jest jedynym. Są osoby, które wolą korzystać z wanny pomimo problemów z wchodzeniem do niej. Na szczęście na rynku dostępne są już modele, które są propozycją dla osób, które uwielbiają kąpiele w wannie, a jednocześnie mają problem z wejściem do nich. Przykład takiej oferty znajdziemy w sklepie www.lazienkiabc.pl

Te nowe wanny posiadają specjalne, szczelne drzwiczki, które są niezwykle praktyczne, a jednocześnie ze względu na design dodają całości charakteru. Drzwiczki zamontowane w tych modelach są nie tylko szczelne i estetyczne, ale także trwałe i bezproblemowe podczas czyszczenia. Wanny z drzwiczkami cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem i już teraz są nie lada konkurencją dla standardowych kabin prysznicowych.

Jak czyścić wannę wolnostojącą?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od materiału, z jakiego wanna została wykonana. W przypadku wanny z akrylu należy unikać wszelkiego rodzaju proszków czy mleczek, które mogą zarysować i zmatowić powierzchnię wanny. Na zmatowionej powierzchni gromadzi się brud, a całość nie wygląda estetycznie.

Wanny wolnostojące

Należy unikać także szorstkich gąbek, które tak samo, jak proszki do czyszczenia, mogą uszkodzić powierzchnię akrylu. Najbezpieczniej używać jest płynu do mycia naczyń, który nakładany jest miękką ściereczką. Wannę po wyczyszczeniu należy dokładnie opłukać i wytrzeć do sucha. Można kupić także specjalistyczne produkty przeznaczone do wanien z akrylu, żeliwnych czy konglomeratowych.

Tego typu środki znajdują się w ofercie czołowych producentów. Wiele osób z powodzeniem stosuje domowe środki, które są łatwe w przygotowaniu. Jednym z popularnych preparatów jest roztwór wody i octu. Dla zniwelowania niezbyt przyjemnego zapachu dodać można olejek eteryczny, np. herbaciany lub cytrynowy.

Komentarze