Wybór pralki krok po kroku - na to zwróć uwagę!

Nowoczesna pralkaWybór pralki to nie lada wyzwanie - na rynku znajdziesz obecnie niezwykle szeroką gamę modeli, różniących się między sobą czasem jedynie szczegółami. Jak znaleźć sprzęt, który z jednej strony będzie wydajny i nowoczesny, a z drugiej nie nadweręży domowego budżetu?

Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze funkcjonalnej pralki.


Pralka nowoczesna: czyli jaka?

Każdy z nas na pewno chciałby mieć w domu nowoczesną pralkę, idealnie dostosowaną do własnych potrzeb. Jaki powinien więc być ten nowoczesny sprzęt? Warto pamiętać, że liczą się nie tylko zaawansowane technologie. Chociaż dzięki ciekawym dodatkowym opcjom zapewniają one większą funkcjonalność, nie można zapomnieć również o względach ekonomicznych oraz estetyce.

Dobra pralka powinna być dopasowana do Twoich potrzeb, przyjazna środowisku, pasująca do przestrzeni, w której się znajduje. Więcej na temat ważnych cech nowoczesnej pralki dowiesz się tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepsza-pralka-candy-poznaj-opinie-naszych-klientow.bhtml.

Nowoczesna pralka

Dopasuj pralkę do dostępnej przestrzeni

Wybierając pralkę, musisz wziąć pod uwagę, jaką ilością miejsca na nią dysponujesz. Od tego zależeć będzie rodzaj urządzenia. Możesz zdecydować się na pralkę wolnostojącą, a dopiero urządzając nowe mieszanie, na pralkę do zabudowy. W niewielkiej przestrzeni sprawdzi się dobrze pralka typu slim bądź ładowana od góry, co pomoże zaoszczędzić sporo miejsca.

Z wielkością pralki związany jest ważny parametr - ładowność bębna. O ile w przypadku jednej osoby wystarczą nawet 3 kilogramy, o tyle duża rodzina powinna zdecydować się na pralkę o ładowności nawet powyżej 7 kilogramów.

Oszczędność energii jest ważna

Jeśli zależy Ci na tym, by pralka była ekonomiczna w użyciu, a jednocześnie przyjazna środowisku, zdecyduj się na urządzenie o wysokiej klasie energetycznej (dostępne są klasy od A do G). Parametr ten określa, jaka ilość energii zostaje zużyta przez urządzenie w ciągu roku, w porównaniu ze sprzętem standardowym.

Nowoczesna pralka

Pamiętaj jednak, że pralki z wyższą klasą energetyczną są droższe, musisz się więc najpierw przygotować na większy wydatek. Warto zwrócić uwagę również na inne parametry, decydujące o tym, jak wydajne będzie pranie. Są to np. klasa efektywności prania oraz klasa efektywności wirowania.

Komfort użytkowania

Pralka to urządzenie, z którego zapewne korzystać będziesz często. Dlatego wybierz sprzęt generujący możliwie niski hałas. Za średnio głośny sprzęt uznaje się ten generujący ok. 50 dB podczas prania i ok. 65-75 dB w trakcie wirowania. Pamiętaj, że zwykle pralki ładowane od góry są nieco głośniejsze.

Komfort użytkowania zapewniają różne programy - im nowocześniejsza pralka, tym bardziej atrakcyjne opcje będą dostępne. Na pewno warto zwrócić uwagę na będące już dziś pewnym standardem opóźnienie startu, a także na system dodatkowego płukania ubrań, program automatycznie dopasowujący parametry pracy urządzenia do ilości pranych ubrań, czy też zmniejszający ilość zagnieceń. Wszystkie te ułatwienia nie są niezbędne, jednak znacznie przyspieszają wykonanie zadania oraz minimalizują ilość czynności, które musisz wykonać, wstawiając pranie.

Ocena: 5.0