Zaniedbane pomieszczenia - piwnica i strych - posprzątaj i wykorzystaj to miejsce

Sprzątanie strychuJeżeli w Twoim domu brakuje miejsca, zastanów się, czy każda przestrzeń została optymalnie wykorzystana. Miejsca takie jak strych lub piwnica bywają zagracone niepotrzebnymi rzeczami, a mogłyby posłużyć nawet jako przedłużenie części mieszkalnej.

Organizowanie miejsca w piwnicy - co zrobić, żeby to pomieszczenie było funkcjonalne?

Pierwszym krokiem do uporządkowania przestrzeni piwnicznej powinno być pozbycie się zalegających tam od lat przedmiotów. Niewykorzystywane od lat sprzęty treningowe lub przetwory domowe z przekroczoną dawno datą przydatności do spożycia muszą opuścić to miejsce jak najszybciej. Opróżnianie piwnicy ze staroci warto połączyć z reorganizacją systemów przechowujących: usunąć trudne w użytkowaniu kartony i skrzynie, a zainwestować w solidne regały z szerokimi półkami. Jeżeli problemem jest utrzymująca się wilgoć, która sprzyja rozwojowi pleśni na ścianach, można postawić osuszacze powietrza i potraktować mury odpowiednim specyfikiem. Szczęśliwcy posiadający piwnicę z okienkiem powinni raz na jakiś czas je uchylać, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza.

Adaptacja strychu do celów mieszkalnych

Strych może stać się świetnym miejscem na przykład na suszarnię lub pokój potrzebującego prywatności nastolatka. Po wyniesieniu gratów i odnowieniu pomieszczenia, a także uzyskaniu stosownych zgód administracyjnych, możemy cieszyć się dodatkową powierzchnią.

Być może teraz Twój strych jest w opłakanym stanie: wszechobecny kurz, pajęczyny, starocie, nieszczelności w dachu… Wystarczą jednak wyobraźnia, dobre chęci i odłożone pieniądze, aby zabrać się za to zapomniane wnętrze i dołączyć je do powierzchni użytkowej domu. Gruntowne sprzątanie to początek zmian, ale początki bywają najtrudniejsze. Warto zabrać się za nie w okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda jest łaskawa i my sami mamy więcej energii do działania. Jeżeli natomiast brakuje nam czasu i sił, można zwrócić się po pomoc do firm, które oferują kompleksowe sprzątanie piwnic i strychów, aby pomogły w zrobieniu pierwszego kroku.

Jaką firmę wynająć do sprzątania piwnicy lub strychu?

Podstawowym kryterium zazwyczaj jest cena: nie chcemy przepłacać za usługę, którą teoretycznie moglibyśmy sami wykonać. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ekipa, która przyjedzie na miejsce, będzie zaopatrzona w odpowiedni sprzęt, posprząta pomieszczenie szybko i sprawnie oraz wywiezie wielkogabarytowe śmieci na wysypisko lub do sortowni. Samodzielnie organizując kontener na śmieci oraz transport ponieślibyśmy dodatkowe koszty. Przed wybraniem firmy sprzątającej, sprawdź w internecie pełen zakres oferowanych przez nią usług, szczegółowy cennik i opis posiadanego sprzętu. Weź również pod uwagę, od ilu lat firma istnieje na rynku, ponieważ doświadczenie przekłada się na profesjonalizm i szybkość działania. Oprócz tego zasięgnij języka u znajomych i rodziny - rzetelni fachowcy są zwykle polecani pocztą pantoflową.

Autor - www.dpr.info.pl.

Ocena: 5.0