Zanim podejmiesz decyzję o zakupie rolet zewnętrznych elektrycznych - kilka ważnych informacji

Roleta zewnętrzna elektrycznaW sytuacji gdy chcemy ochronić swoją prywatność przed spojrzeniami sąsiadów, zwiększyć swój komfort eliminując promienie słoneczne i światła z ulic docierające do naszych domów, zawieszany w naszych oknach zasłony lub rolety. Jeżeli jednak mamy wyższe wymagania i pragniemy zyskać większy poziom ochrony naszego domu, prywatności możemy skorzystać z rolet zewnętrzne, instalowanych na ramie okiennej bądź też na elewacji budynku.

Przed wyborem rolet zewnętrznych elektrycznych należy zapoznać się z kilkoma informacjami dotyczącymi; sterowania, trwałości, zaletami i wadami oraz dowiedzieć się ile kosztuje takie rozwiązanie. Należy także uwzględnić koszty związane z ich instalacją. Takie informacje będą bardzo pomocne przy podjęciu decyzji odnośnie zainstalowania rolet. Rozważając zakup rolet zewnętrznych, warto mieć na uwadze nie tylko koszty, jakie trzeba będzie ponieść, ale również oszczędności.

Rolety są nie tylko elementem chroniącym nasz dom, które w przypadku próby włamania wydłużą czas dostania się do wnętrza domu. Są jednocześnie idealnym zabezpieczeniem przed nadmiarem promieni słonecznych i silnym wiatrem, opadami deszczu lub śniegu. Ponadto roleta zewnętrzna elektryczne zapewniają lepszą izolację termiczną i akustyczną. Tym samym zmniejsza się poziom hałasu docierającego z zewnątrz do naszego domu.

Miejmy na uwadze również, że okna są miejscem, w którym dochodzi do największej utraty ciepła – kiedy zostaną zasłonięte roletami w czasie mrozu, ubytek znacznie się zmniejszy, w następstwie tego koszt ogrzewania może spaść nawet o ok. 25-30%. Dlatego możemy potraktować rolety zewnętrzne jako pewnego rodzaju inwestycję w swój komfort oraz bezpieczeństwo.

Koszty zewnętrznych rolet elektrycznych

Na rynku mamy duży wybór wśród rolet zewnętrznych możemy wyróżnić kilka typów o różnym poziomie bezpieczeństwa i trwałości. Zróżnicowany jest także sposobu sterowania roletami, ich ceny mają dużą rozpiętość. Rolety zewnętrzne ze sterowaniem elektrycznym wyróżnia duża wygoda i komfort użytkowania. Rolety elektryczne są teraz standardowym rozwiązaniem przy instalowaniu rolet do nowych budynków.

Elektryczne rolety mogą być sterowane za pomocą pilota lub przełącznika klawiszowego. Każdy wariant posiada swoje zalety. Bezsprzeczną zaletą rolet elektrycznych sterowanych za pomocą przełącznika, jest możliwość stosowania różnych systemów, np. typu inteligentny dom, a także sterowników, które umożliwią powiększenie systemu o dodatkowe włączniki centralne lub grupowe, nowością jest sterowanie roletami z telefonu. Najniższy koszt na rynku pojedynczej rolety automatycznej wynosi ok. 700 zł. Ceny za rolety automatyczne wyższej jakości oraz antywłamaniowe to ok 1200 - 2000 zł.

Rolety zewnętrzne natynkowe

Cechuje je brak możliwości zabudowy. Ten typu system zewnętrznych rolet może być stosowany zarówno w nowym budownictwie, jak również przy modernizacji i remoncie starych budynków. Montaż tego rodzaju rolet możemy przeprowadzić w dowolnym momencie. Koszt rolety zewnętrznej natynkowej jest uzależniony od kilku czynników. Wpływ na ceny mają takie czynniki jak: rozmiar rolet, materiał z których są wykonane, oraz indywidualne parametry producenta.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Kolejnym rodzajem rolet są rolety podtynkowe zewnętrzne. Mają obudowę zbudowaną z aluminium. Jej pokrywa rewizyjna usytuowana jest w dolnej części skrzynki rolety. Skrzynkę montuje się przed oknem w przeznaczonej do tego celu wnęce w nadprożu. Warto zauważyć, że istnieje konieczność użycia zewnętrznej zabudowy.

Rolety zewnętrzne podtynkowe znajdują zastosowanie jedynie w nowym budownictwie. Jeżeli chcemy zdecydować się na ten rodzaj rolet, musimy to zrobić już na etapie projektu. Rolety tego typu mają zróżnicowane ceny, który zależy od kilku czynników: materiał, z jakiego zostały one wykonane, wymiar, odporność na włamanie.

Rolety nadstawne z PVC

Innym typem są rolety nadstawne z PVC są zainstalowane bezpośrednio na ramie okiennej, zatem możemy zamontować je wyłącznie na etapie budowy domu lub też wymiany okien. Montaż tego typu rolet – nie wymaga ingerencji w elewację budynku. Koszt takich rolet w standardowych wymiarach z napędem elektrycznym to ok. 1300–2100 zł.

Więcej informacji znajdziecie na: https://grako.pl/rolety-bubendorff.

Komentarze