Zaprawa anhydrytowa idealną wylewką do domów jednorodzinnych - jak obliczyć koszt wylewki anhydrytowej?

Wylewka anhydrytowaSamopoziomująca wylewka anhydrytowa ma wiele zalet: jest lekka, łatwa w wykonaniu i idealnie równa. Posiada świetne parametry wytrzymałościowe, a także wysoki współczynnik przenikania ciepła (1.8 W/mK), dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie ogrzewania podłogowego. Znakomicie sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Podkład podłogowy tego typu może być stosowany ze wszystkimi rodzajami okładzin - płytkami ceramicznymi, deskami, kamieniem naturalnym, parkietem, podłogami żywicznymi czy też pływającymi.

Posadzki anhydrytowe Thermo-Floor

Firma KIBO oferuje wylewki anhydrytowe w klasach wytrzymałości od C20-f4 do C35-f7. Współpracuje z marką Knauf - renomowanym producentem zapraw anhydrytowych. Wszechstronne zastosowanie wylewek Knauf sprawiło, że cieszą się one coraz większą popularnością wśród posiadaczy domów jednorodzinnych.

Wykonanie posadzki anhydrytowej jest proste i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Na jej powierzchni nie powstają żadne niedoskonałości. Unikniemy dzięki temu konieczności szlifowania nierówności, co ma miejsce przy wylewkach cementowych. Posadzki Knauf nie odkształcają się i nie wymagają wykonania dylatacji. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest krótki czas schnięcia - zależny od grubości posadzki, cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu itp. Już po dwóch dniach można przystąpić do wykonania okładziny podłogowej, co znacznie skraca czas prac wykończeniowych.

Wylewka anhydrytowa

Koszt wylewki anhydrytowej

Wylewki anhydrytowe dostępne są w postaci suchej mieszanki w workach po 30 kg.

W jaki sposób wyliczyć, ile materiału potrzebujemy? Przydatny będzie poniższy wzór:

Ilość wylewki = Z * G * P

  • Z - średnie zużycie wylewki - 19 kg/m2 na każdy 1 cm grubości;
  • G - uśredniona grubość wylewki - minimum 3,5 cm;
  • P - powierzchnia pomieszczenia (długość x szerokość).

Ile worków wylewki kupić?

Aby dowiedzieć się ile worków zaprawy kupić, należy podzielić ilość wylewki przez 30 i doliczyć dodatkowo 10% (rezerwa).

Jak wykonać posadzkę anhydrytową? Samodzielnie czy z pomocą profesjonalnej firmy?

Anhydrytową posadzkę samopoziomującą można wykonać samemu, jednak na powierzchniach powyżej 15 m2, bez wątpienia przyda się pomoc profesjonalnej firmy dysponującej specjalistycznym sprzętem. Na dużej powierzchni posadzkę anhydrytową należy wykonywać maszynowo.

Firma KIBO od lat wykonuje wylewki anhydrytowe w domach jednorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych. Cały proces przygotowywania mieszanki jest w pełni zautomatyzowany i podlega kontroli jakości.

Wylewka anhydrytowa

Ile kosztuje wykonanie wylewki samopoziomującej przez profesjonalną firmę?

Cena końcowa zależeć będzie od kilku czynników - wielkości powierzchni, typu obiektu, czy też grubości posadzki. Dla przykładu: 5-centymetrowa warstwa wylewki Gyvlon kosztuje 38,50 zł/m2, natomiast za metr kwadratowy wylewki Knauf trzeba zapłacić 43,50 zł.

Aby poznać szczegółową wycenę projektu, warto skorzystać z formularza online: https://posadzki-samopoziomujace.pl.

Wykonanie posadzki anhydrytowej

Pierwszy krok to dokładne oczyszczenie powierzchni z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń - kurzu, odpadów budowlanych itp. W przejściach między pomieszczeniami wykonuje się szczeliny dylatacyjne. Podłoże należy wypoziomować za pomocą raperów. Wszystkie komponenty wylewki mieszane są w ściśle określonych proporcjach. Tak przygotowaną masę wylewa się na podłoże, a następnie odpowietrza przy użyciu specjalnego wałka. Jastrych anhydrytowy samoczynnie się poziomuje. Przez 48 godzin od wykonania wylewki należy unikać przeciągów w pomieszczeniu i nadmiernego nasłonecznienia. W przypadku ogrzewania podłogowego konieczne jest wygrzanie jastrychu przed położeniem okładziny podłogowej.

Szukasz doświadczonej firmy, która specjalizuje się w wykonywaniu samopoziomujących posadzek anhydrytowych? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą KIBO: https://posadzki-samopoziomujace.pl/.

Komentarze