Zestaw mebli ogrodowych - co zrobić z nim podczas okresu zimowego?

Meble ogrodoweGdy lato zaczyna zacierać się w naszej pamięci, a dni są coraz krótsze i chłodniejsze, czas najwyższy zabezpieczyć i schować zestaw mebli ogrodowych. Warto więc zastanowić się nad tym, co należy zrobić z wyposażeniem podczas zimy. Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym Twój asortyment ogrodowy będzie bezpieczny.


Schowaj meble w zadaszonym miejscu

Meble ogrodowe nie powinny być pozostawione na oddziaływanie warunków atmosferycznych - nawet w sezonie letnim. Stały kontakt z promieniowaniem UV, zmiany temperatur i opady atmosferyczne, mogą mieć negatywny wpływ na stan mebli, co zauważysz już po pierwszym sezonie. Gdy temperatury powietrza zaczną spadać, a wilgoć będzie coraz lepiej wyczuwalna, koniecznie schowaj meble w garażu, piwnicy lub schowku. Owiń je dodatkowo folią, by przez okres zimy nie miały one kontaktu z kurzem.

Temperatura również ma znaczenie

Czy to znaczy, że meble ogrodowe można schować w blaszanym garażu lub pod wiatą? Wszystko zależy od materiałów, z których zostały one wykonane. Wysokie różnice temperatur mogą powodować odkształcenia lub zmianę struktury tworzywa - co często ma miejsce w przypadku niewłaściwego magazynowania mebli z tworzyw sztucznych lub surowców naturalnych (typu rattan, bambus i wiklina).

Nie chowaj brudnych mebli

Przyszedł czas, by schować zestaw mebli ogrodowych? Nie zapomnij pozbyć się zanieczyszczeń. Nawet jeśli z pozoru wyposażenie wydaje się czyste, warto wyprać poduszki, pozbyć się kurzu i zakonserwować elementy drewniane lub metalowe.

Pamiętaj, by zawsze wykorzystywać jedynie sprawdzone preparaty czyszcząco-konserwujące. Unikaj tańszych zamienników i alternatyw, które często są w stanie pogorszyć stan drewna, delikatnego tworzywa sztucznego, czy nawet metalu. Chemia domowa to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych i musisz ponieść go maksymalnie raz w roku. To nieduża cena, gdy porównamy ją z inwestycją w nowy zestaw mebli ogrodowych.

Stosuj się również do zaleceń producentów. Dzięki temu otrzymasz najlepsze rezultaty czyszczenia, a wierzchnia warstwa mebli nie ulegnie zniszczeniu - co może stać się przy zbyt długim pozostawieniu mocnych środków czyszczących na powierzchni asortymentu ogrodowego.

Jakość mebli ma znaczenie dla ich żywotności

Meble, meblom nierówne. Niestety, chociaż produkty mogą wyglądać na pierwszy rzut oka podobnie, nie oznacza to, że będą one wykazywać tak samo wysoki poziom wytrzymałości i żywotności. Warto więc zainwestować w sprawdzone rozwiązania od popularnych producentów cieszących się renomą. Szukaj ich w VidaXL. Jest to wysokiej klasy sklep, w którym połączenie wysokiej jakości i atrakcyjnych cen jest na wyciągnięcie ręki. Przekonaj się na własne oczy, jak wiele fascynujących opcji czeka na Ciebie w przygotowanych kategoriach - więcej tutaj: https://www.vidaxl.pl/g/6367/zestawy-mebli-ogrodowych.

Komentarze