Zestawy alarmowe - rodzaje i przeznaczenie

Zestawy alarmoweSystemy alarmowe dbają o bezpieczeństwo domów, kiosków, biur i warsztatów. Ku uciesze wielu inwestorów istnieją gotowe zestawy alarmowe, dzięki którym mamy pewność, że nie pominęliśmy żadnego elementu.

Jaki system najlepiej zamontować w domu, a jaki w dużym warsztacie?

Gotowe zestawy alarmowe

Kompletne zestawy alarmowe są gwarancją na to, że inwestor nie ominie żadnego istotnego elementu monitoringu w trakcie zakupów online. Jedną z firm oferujących gotowe systemy alarmowe jest Volta, której historia sięga 1986 roku. Na oficjalnej stronie firmy (https://ivolta.pl) znajdziemy aż trzy rodzaje zestawów alarmowych. Specjaliści skompletowali małe, średnie oraz duże systemy alarmowe. Pierwsze przeznaczone są do małych domków, kiosków, biur lub sklepów. Średnie zestawy alarmowe poleca się do domów, biur lub sklepów, z kolei duże najlepiej sprawdzą się do hal, biur i warsztatów.

Czujki do systemów alarmowych

Małe, średnie i duże zestawy alarmowe zawierają zestawy czujników reagujących nie tylko na ogień, ale również wodę, gaz i oczywiście ruch. Każdy z tych elementów różni się wyglądem i rozmiarem, dzięki czemu dopasowanie czujek do danego pomieszczenia nie będzie problematyczne.

Mały system alarmowy

Systemy alarmowe zostały skompletowane w taki sposób, aby inwestor mógł porównać parametry techniczne, cenę i wygląd z pozostałymi zestawami. Każdy zestaw zawiera elementy niezbędne do rzetelnej ochrony budynku takie jak czujki, sygnalizatory i wykrywacze. Dzięki kompletnym zestawom inwestor może kupić sprzęt odpowiadający jego preferencjom.

W skład małych systemów alarmowych wchodzą m.in.:

  • centrala alarmowa,
  • klawiatura,
  • czujka ruchu, czadu lub zalania wodą,
  • sygnalizator,
  • akumulator,
  • przewód.

Średni zestaw alarmowy

Firma Volta proponuje również średnie zestawy alarmowe, które znajdują zastosowanie w domach, biurach i sklepach. Niektóre z nich zostały wyposażone w aż 12 czujek ruchu, inne posiadają 4 czujki magnetyczne, 2 czujki zalania oraz 2 dymu i temperatury. Taka liczba czujników zwiększa bezpieczeństwo obiektu i chroni go przed wypadkami losowymi. Czujki z każdego zestawu są produkowane w taki sposób, aby wykrywały zagrożenia nawet w przypadku silnych zakłóceń.

W średnim zestawie alarmowym znajdziemy również manipulator z ekranem dotykowym, który wygląda atrakcyjnie, ma wygodny w użytkowaniu interfejs oraz możliwość uruchomienia alarmów: napad, pożar lub pomoc. Na oficjalnej stronie firmy Volta istnieje możliwość porównania takich zestawów, dzięki czemu każdy może dokonać właściwego wyboru.

Duży zestaw alarmowy

Z kolei dla dużych biur, warsztatów i hal magazynowy poleca się duży zestaw alarmowy. W systemach alarmowych dla dużych obiektów dostępna jest większa liczba czujek i innych niezbędnych elementów. Czujniki dołączone do zestawów alarmowych zostały stworzone w taki sposób, aby ograniczyć liczbę fałszywych alarmów. Ponadto każdy zestaw można zamontować samodzielnie lub z pomocą specjalistów.