Meble

Nie masz miejsca na krzesła w kuchni? Wybierz taborety!

Taborety do kuchniNiewielka kuchnia może sprawiać duże problemy z aranżacją. Gdy chcemy, aby w pomieszczeniu znalazła się także przestrzeń do jedzenia posiłków, może okazać się, że zwykłe krzesła zajmą zbyt dużo miejsca. Alternatywnym wyborem są kompaktowe taborety!

Więcej…

 

Tego nie wiesz - ciekawe historie z życia mebli

Tego nie wiesz - historia mebliMeble nie są tylko przedmiotami codziennego użytku, obok których przechodzimy beznamiętnie, nie zastanawiając się, jak wiele ciekawostek kryją w swojej historii. Ich wartość docenił nawet sam Al Capone, podając się oficjalnie za sprzedawcę szaf, stołów, krzeseł i kompletów wypoczynkowych. W rezultacie został skazany na karę więzienia nie za popełnione przestępstwa, które w tamtych czasach były tajemnicą Poliszynela, lecz za malwersacje podatkowe dokonane podczas nieistniejących transakcji kupna i sprzedaży mebli.

Więcej…

   

Lakierowanie mebli - TOP porad, które musisz wiedzieć przed lakierowaniem!

Lakierowanie mebliKrótki poradnik o tym jak lakierować meble we własnym domu. Zapraszamy.

Więcej…

 

Fornir - cym jest? Rodzaje, zalety, zastosowanie. Fornir naturalny i modyfikowany

FornirFornir to naturalna okleina meblowa stosowana od stuleci, powstająca z płatów drewna o grubości od 0,1 do 3 mm, które w ostatnim etapie produkcji są impregnowane. Oczywiście im grubszy płat, tym trwalsza okleina. Pierwsze oklejane fornirem meble liczą kilkaset lat i są cennymi antykami.

Więcej…

   

Tkaniny tapicerskie - jak wybrać tę właściwą?

Tkaniny tapicerskieTkaniny obiciowe to materiały wykorzystywane przede wszystkim do obić foteli, kanap, sof, wersalek, jak również do dekoracji wnętrz w postaci zasłon czy kotar. Materiały tapicerskie mogą występować w różnych wzorach i kolorach. Aby nasz mebel zachował świeżość przez długie lata, tkaniny powinny charakteryzować się wytrzymałością i odpornością na ścieranie przy zachowaniu względnie delikatnej w dotyku faktury.

Więcej…

 

Urządzanie kuchni - meble na zamówienie i modułowe

Meble kuchenne na zamówienieUrządzanie kuchni - meble na zamówienie i modułowe

Duży błąd popełnia ten, kto w czasie urządzania mieszkania traktuje kuchnię nieco po macoszemu. Najczęściej ogromną wagę przywiązujemy do salonu czy sypialni, kuchni zaś nierzadko poświęcamy mniej uwagi niż na to zasługuje. Jeżeli już raz taki błąd popełniliśmy, przy następnym remoncie należy to zmienić.

Więcej…