Meble

Nogi do mebli, czyli jak szybko odrestaurować stary mebel

Nogi do mebliNadszedł czas, w którym stwierdziłeś, że Twoje mieszkanie lub dom wygląda zbyt prosto i nudno, a Ty potrzebujesz zmiany w swoim codziennym otoczeniu? Niestety, nie masz zbyt dużego budżetu, który mógłbyś przeznaczyć na renowację wnętrza i zastanawiasz się, co można z tym fantem zrobić? Nic prostszego!

Więcej…

 

Sofa w kolorze: przegląd najładniejszych modeli

Sofa w salonieGdy przychodzi moment urządzania salonu, wybór sofy o idealnym kolorze jest kluczowy. Zdecydować się można na uniwersalne szarości, dodające ciepła beże lub pójść w zupełnie innym kierunku, wprowadzając do salonu dostojny granat, romantyczny róż czy ożywczą zieleń. Zobaczmy przegląd najciekawszych sof w kolorze.

Więcej…

   

Nie masz miejsca na krzesła w kuchni? Wybierz taborety!

Taborety do kuchniNiewielka kuchnia może sprawiać duże problemy z aranżacją. Gdy chcemy, aby w pomieszczeniu znalazła się także przestrzeń do jedzenia posiłków, może okazać się, że zwykłe krzesła zajmą zbyt dużo miejsca. Alternatywnym wyborem są kompaktowe taborety!

Więcej…

 

Tego nie wiesz - ciekawe historie z życia mebli

Tego nie wiesz - historia mebliMeble nie są tylko przedmiotami codziennego użytku, obok których przechodzimy beznamiętnie, nie zastanawiając się, jak wiele ciekawostek kryją w swojej historii. Ich wartość docenił nawet sam Al Capone, podając się oficjalnie za sprzedawcę szaf, stołów, krzeseł i kompletów wypoczynkowych. W rezultacie został skazany na karę więzienia nie za popełnione przestępstwa, które w tamtych czasach były tajemnicą Poliszynela, lecz za malwersacje podatkowe dokonane podczas nieistniejących transakcji kupna i sprzedaży mebli.

Więcej…

   

Lakierowanie mebli - TOP porad, które musisz wiedzieć przed lakierowaniem!

Lakierowanie mebliKrótki poradnik o tym jak lakierować meble we własnym domu. Zapraszamy.

Więcej…

 

Fornir - czym jest? Rodzaje, zalety, zastosowanie. Fornir naturalny i modyfikowany

FornirFornir to naturalna okleina meblowa stosowana od stuleci, powstająca z płatów drewna o grubości od 0,1 do 3 mm, które w ostatnim etapie produkcji są impregnowane. Oczywiście im grubszy płat, tym trwalsza okleina. Pierwsze oklejane fornirem meble liczą kilkaset lat i są cennymi antykami.

Więcej…