Instalacje

Rolety czy zasłony - co będzie lepszym wyborem?

ZasłonyUrządzając mieszkanie, często zastanawiamy się, jak przyozdobić okna. W obliczu takiego wyzwania rodzi się w głowie pytanie: wybrać tradycyjne firanki i zasłony, czy raczej postawić na rolety? W dzisiejszym artykule rozważymy argumenty przemawiające na korzyść obu rozwiązań!

Więcej…

 

Piec typu koza - kiedy warto zamontować go w domu?

Piec typu kozaKoza to piec wolnostojący, który jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy lubią mieć w domu bardzo ciepło, a nie mają wystarczającej ilości miejsca na zabudowanie kominka. Takie urządzenie sprawdzi się również w świeżo wyremontowanym pomieszczeniu i nie będzie wymagać żadnej dodatkowej pracy przy wykańczaniu, czego nie można z kolei powiedzieć o tradycyjnym kominku.

Więcej…

   

Nowoczesność i estetyka - oświetlenie idealne dla domu

Lampa wisząca Taurus blackInstalacje elektryczne, akcesoria, oświetlenie - bez nich nie można sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania, m.in. w domu. Od jakości sprzętu elektrycznego zależy nie tylko komfort i estetyka życia w domu czy mieszkaniu, ale również bezpieczeństwo i… zasobność domowego budżetu, w którym rubryka “wydatki na prąd” staje się coraz istotniejsza. Im efektywniejsze oświetlenie i wyższa jakość osprzętu elektrycznego - tym niższy pobór energii i mniejsze rachunki za prąd.

Więcej…

 

Instalacje wodne - rodzaje

Instalacje wodneGłównym elementem każdej instalacji wodnej są oczywiście rury wodociągowe lub kanalizacyjne, które możemy kolejno podzielić, ze względu na materiał wykonania oraz sposób łączenia. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy krótki przewodnik po rodzajach instalacji wodnych, abyś mógł ostatecznie podjąć decyzję, które z nich zamontować u siebie w domowej instalacji.

Więcej…

   

Kanalizacja deszczowa. Co zrobić, jeśli się zatyka?

KanalizacjaOdprowadzanie tak zwanej deszczówki, czyli wody pozyskanej z deszczu, jest niezwykle istotną kwestią dla mieszkańców miast. Dobrze połączony i funkcjonujący deszczowy system kanalizacyjny może uchronić osoby zamieszkujące na danym terenie przed zalaniami własności, wynikającymi z intensywnych opadów. Bardzo często zdarza się jednak, że kanalizacja deszczowa jest niezadbana oraz nieustanne zapycha się powodując, że posesje zostają zalane. Aby uchronić się przed nieprzyjemnościami związanymi z intensywnymi opadami warto zadziałać prewencyjnie.

Więcej…

 

Piec akumulacyjny - działanie, cena. Piec dynamiczny a statyczny

Piec akumulacyjnyPiec akumulacyjny to układ grzałek i akumulatorów ciepła, wyposażony dodatkowo w zaawansowane układy sterowania. W swej podstawowej, statycznej konfiguracji piec ten nie posiada elementów ruchomych. W przeciwieństwie do niej piece dynamiczne posiadają elementy ruchome, których zadaniem jest wymuszenie obiegu ciepła w układzie.

Więcej…