Instalacje

Instalacje wodne - rodzaje

Instalacje wodneGłównym elementem każdej instalacji wodnej są oczywiście rury wodociągowe lub kanalizacyjne, które możemy kolejno podzielić, ze względu na materiał wykonania oraz sposób łączenia. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy krótki przewodnik po rodzajach instalacji wodnych, abyś mógł ostatecznie podjąć decyzję, które z nich zamontować u siebie w domowej instalacji.

Więcej…

 

Kanalizacja deszczowa. Co zrobić, jeśli się zatyka?

KanalizacjaOdprowadzanie tak zwanej deszczówki, czyli wody pozyskanej z deszczu, jest niezwykle istotną kwestią dla mieszkańców miast. Dobrze połączony i funkcjonujący deszczowy system kanalizacyjny może uchronić osoby zamieszkujące na danym terenie przed zalaniami własności, wynikającymi z intensywnych opadów. Bardzo często zdarza się jednak, że kanalizacja deszczowa jest niezadbana oraz nieustanne zapycha się powodując, że posesje zostają zalane. Aby uchronić się przed nieprzyjemnościami związanymi z intensywnymi opadami warto zadziałać prewencyjnie.

Więcej…

   

Piec akumulacyjny - działanie, cena. Piec dynamiczny a statyczny

Piec akumulacyjnyPiec akumulacyjny to układ grzałek i akumulatorów ciepła, wyposażony dodatkowo w zaawansowane układy sterowania. W swej podstawowej, statycznej konfiguracji piec ten nie posiada elementów ruchomych. W przeciwieństwie do niej piece dynamiczne posiadają elementy ruchome, których zadaniem jest wymuszenie obiegu ciepła w układzie.

Więcej…

 

Nawiewniki okienne - czym są? Rodzaje, cena, montaż

Nawiewniki okienneAby zapewnić zdrowie, dobre samopoczucie i komfort, jak również bezpieczeństwo, należy zadbać o sprawną wentylację pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. Dzięki regularnej wymianie powietrza w pomieszczeniach, możliwe jest obniżenie stężenia zanieczyszczeń występujących w powietrzu wewnętrznym, takich jak chociażby dwutlenku węgla - wydychanego przez ludzi czy tlenku węgla - powstającego w wyniku niepełnego spalania paliw (np.: drewna, gazu, węgla) i spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, koniecznego do zupełnego spalania. W celu usprawnienia wentylacji powietrza w domu instaluje się nawiewniki okienne.

Więcej…

   

Automatyczna brama wjazdowa - rodzaje, możliwości, przeglądy, konserwacja

Automatyczna brama wjazdowaBrama wjazdowa jest wizytówką domu - w końcu to właśnie z nią na samym początku stykają się odwiedzający goście. W ostatnich czasach rekordy popularności biją automatyczne modele, sterowane za pomocą pilota. Ich niekwestionowanym atutem, oprócz eleganckiego designu, jest komfort użytkowania.

Więcej…

 

Żeberkowy grzejnik - dlaczego szukamy zamiennika dla kaloryfera?

Żeberkowy grzejnikKaloryfery widniejące pod naszymi parapetami, mają za zadanie dawać ciepło. Pod względem estetyki trudno im przyznać pierwsze miejsce, ale liczy się sposób ogrzewania. Niestety, zarówno wygląd, jak i komfort termiczny, pozostawiają wiele do życzenia, gdy w domu są tylko kaloryfery. Zaczynamy szukać dla nich zamienników, bo ciepło, które dają, okazuje się nie przynosić pożądanego komfortu, za to coraz wyższe rachunki, szczególnie w sezonie grzewczym. Czym można je zastąpić?

Więcej…