Instalacje

Świeże powietrze i niższe rachunki, czyli rekuperacja

RekuperacjaJeśli zastanawiasz się nad instalacją rekuperatora, na pewno masz wiele pytań i wątpliwości. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ montaż wentylacji z odzyskiem ciepła - choć to jednorazowa inwestycja - nie jest tani. Warto jednak zainwestować w rekuperator, gdyż niesie to ze sobą wiele korzyści, które wynagradzają poniesione koszty.

Więcej…

 

Nowoczesne lampy sufitowe LED

Lampy sufitowe LEDOświetlenie mieszkania i domu pełni dwie ważne, komplementarne funkcje. Poza tą oczywistą, czyli użytkowym oświetleniem przestrzeni mieszkalnej odgrywa też bardzo ważną rolę w procesie kształtowania atmosfery domu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając lampy?

Więcej…

   

Prawidłowe oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu

Oświetlenie na zewnątrzOdpowiednio zaplanowane oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu jest obowiązkowym elementem. Właściciele już na etapie wznoszenia budynków powinni pomyśleć o właściwym przeprowadzeniu instalacji elektrycznej. W czasie budowy wynajęci elektrycy bez przeszkód mogą zaprojektować i poprowadzić instalację, zapewniając należytą widoczność.

Więcej…

 

To musisz wiedzieć na temat montażu klimatyzacji!

Montaż klimatyzacjiNikt nie wyobraża sobie budynków użyteczności publicznej, biur, a nawet domów bez klimatyzacji. Urządzenie to poprawia jakość powietrza, dba o odpowiednią temperaturę oraz wilgotność. Montaż klimatyzatora teoretycznie jest bardzo prosty. Wystarczy przymocować i włączyć. Istnieje jednak szereg zasad, które musisz znać, aby urządzenie spełniało normy bezpieczeństwa i pracowało wydajnie. Oto one.

Więcej…

   

Szamba betonowe - pojemne, bezpieczne i dopasowane do wszystkich potrzeb użytkowników

Betonowe szamboBudowa domu jednorodzinnego oznacza dla jego przyszłych właścicieli również konieczność znalezienia skutecznego i jednocześnie bezpiecznego, zgodnego z prawem sposobu usuwania z niego nieczystości. Największym problemem są z pewnością ścieki produkowane przez wszystkich domowników w dobowych ilościach sięgających niekiedy nawet ponad 100 l na osobę. Mnożąc to przez kilku członków rodziny, otrzymujemy sumarycznie naprawdę sporo odpadów do odprowadzenia, co zazwyczaj odbywa się do zbiorczej, miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Więcej…

 

Przepływowe podgrzewacze wody - gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Przepływowy podgrzewacz wodyBez ciepłej wody trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Korzystamy z niej w domu, w biurze, w lokalach użytkowych. Nie zawsze jednak istnieje możliwość podłączenia do systemu centralnego ogrzewania. Najczęściej w kamienicach, budynkach starego budownictwa czy domach jednorodzinnych, aby uzyskać ciepłą wodę, trzeba pokusić się o indywidualnie dobrane instalacje. Efektywnym rozwiązaniem są przepływowe podgrzewacze wody. Co warto o nich wiedzieć?

Więcej…