Czy warto zainwestować w rekuperator PRANA? Znamy odpowiedź!

RekuperatorZarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych spędzamy na co dzień mnóstwo czasu. Powszechnie wiadomo, że w tym czasie dostęp do świeżego powietrza jest ograniczony. Otwarcie okna nie zawsze jest skutecznym rozwiązaniem. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto zainwestować w instalację systemu rekuperacji. Jednym z polecanych sprzętów umożliwiających realizację tego procesu jest rekuperator marki PRANA. Czym się wyróżnia? Czy warto się na niego zdecydować? Czytaj dalej - wyjaśniamy.

Jakie zalety ma rekuperator PRANA?

Wśród dostępnych na rynku urządzeń do rekuperacji bardzo dobrą opinią cieszy się rekuperator PRANA. To zasługa jego prostej zasady działania. Zużyte, ciepłe powietrze, które jest wywiewane z budynku, przechodzi przez miedziany wymiennik ciepła i oddaje ciepło, by ogrzać powietrze napływające z zewnątrz. Dzięki temu do pomieszczeń trafiają świeże, ogrzane strugi powietrza. Z kolei latem możesz liczyć na przyjemny chłód, dzięki czemu wewnątrz pomieszczeń zawsze panuje przyjemna temperatura.

Rekuperator PRANA pozwala zaoszczędzić do 70% kosztów klimatyzacji i do 30% kosztów ogrzewania. Co więcej, rekuperacja jest zdecydowanie efektywniejszym sposobem zapewnienia świeżego, zdrowego powietrza w budynku niż klasyczne otwarcie okien.

Gdzie można zainstalować rekuperator PRANA?

Rekuperator PRANA to dość uniwersalne rozwiązanie. Może być zastosowany zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i pomieszczeniach biurowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować go w nowych, a także istniejących już budynkach. Jest idealną opcją, jeśli nie ma możliwości instalacji rekuperacji centralnej lub wentylacji grawitacyjnej. Rekuperatory PRANA zapewniają energooszczędną wymianę powietrza nawet w budynku, który ma większą ilość pomieszczeń.

Na uwagę zasługuje też proces instalacji urządzenia. Nie wymaga wykonywania remontu budynku - wystarczy jedynie przygotować otwór w jego ścianie zewnętrznej i zamontować w nim moduł.

Gdzie kupisz najlepsze rekuperatory PRANA?

Rekuperator PRANA to trwałe i bezawaryjne rozwiązanie. Uznaje się je za jedno z najbardziej atrakcyjnych urządzeń do rekuperacji. Czy wiesz, że możesz zakupić je w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze"? To znacznie zredukuje koszt tej inwestycji. Zakup możesz zrealizować np. w e-sklepie TechCenter - produkt jest dostępny tutaj: https://techcenter.pl/pl/p/Rekuperator-scienny-PRANA-150-STANDARD/368. Możesz dopasować jego parametry do swoich potrzeb. W ofercie firmy znajdziesz też nową serię urządzeń - ORIGAMI. Możesz mieć pewność, że inwestycja szybko Ci się zwróci!

Komentarze