Drabiny teleskopowe a tradycyjne drabiny - które są bardziej praktyczne i uniwersalne?

Monter na drabinieW sprzedaży dostępne są nie tylko tradycyjne drabiny, ale również modele teleskopowe. Czym różnią się oba rozwiązania? Na co zwrócić uwagę wybierając drabinę?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Czym różnią się drabiny teleskopowe od tradycyjnych?

Jak wspomniano we wstępie w sprzedaży dostępne są zarówno drabiny tradycyjne, jak i modele teleskopowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Czym różnią się oba rozwiązania? Otóż, chodzi w tym przypadku o konstrukcję, ponieważ drabina teleskopowa to model składany, który jest znacznie wygodniejszy w przechowywaniu, czy transportowaniu. Jest to możliwe dzięki temu, że profile boczne działają na zasadzie teleskopu, a co za tym idzie umożliwiają wysuwanie oraz zsuwanie drabiny. W efekcie nawet kilkumetrowa drabina teleskopowa po złożeniu może mieć kilkukrotnie mniejszy rozmiar. Czy zatem drabiny teleskopowe są znacznie bardziej uniwersalne? Otóż, wiele w tym przypadku zależy od zastosowania, ponieważ nawet tradycyjna drabina może być praktyczna. Istotna jest w tym przypadku oczywiście jej jakość oraz odpowiednie dopasowanie do zastosowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając drabinę?

Decydując się na zakup drabiny warto zwrócić uwagę między innymi na jej dopasowanie do zastosowania, ponieważ wybrać można zarówno model uniwersalny, jak i konstrukcje dedykowane do konkretnych czynności, np. pracy na schodach. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Przede wszystkim jakość gwarantowaną przez producenta drabiny, ponieważ przekłada się ona zarówno na bezpieczeństwo korzystania z drabiny, jak i jej trwałość. Warto zatem kupić model renomowanej marki, czyli drabinę, która będzie posiadała certyfikaty potwierdzające zgodność z obowiązującymi normami. Przykładem mogą być drabiny dostępne pod linkiem: https://www.drabiny-krause.dmn.pl/. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę wybierając drabinę są jej parametry. Chodzi w tym przypadku przede wszystkim o wysokość konstrukcji, ponieważ warunkuje ona maksymalny zasięg prac wykonywanych na wysokości.

Dlaczego warto wybrać drabinę aluminiową?

Jedną z kwestii, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze drabiny jest jej jakość. Uzależniona jest ona między innymi od materiału, z którego wykonany został dany model, ponieważ wpływa to na trwałość drabiny. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się drabiny aluminiowe, które wypierają popularne przed laty modele drewniane. Dlaczego warto na nie postawić? Przede wszystkim ze względu na trwałość, ponieważ drabiny aluminiowe są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. W efekcie mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Ich zaletą jest także lekkość oraz wysoka nośność, dzięki czemu drabiny z aluminium są wygodne w użytkowaniu i wytrzymują duże obciążenia.

Podsumowując należy stwierdzić, że zarówno drabiny tradycyjne, jak i teleskopowe to konstrukcje, które mogą być funkcjonalne. Przy wyborze warto kierować się jakością, w związku z czym dobrym zakupem może być drabina aluminiowa.

Komentarze