Jakie środki czystości wybrać do mycia okien?

Środki czystościRegularne mycie okien stanowi jeden ze sposobów na podniesienie estetyki całego mieszkania. Pamiętaj o tym, że długotrwałe osadzanie zabrudzeń może negatywnie wpływać na kondycję ram oraz sprzyjać ich zużyciu. W zachowaniu czystości okien pomoże Ci odpowiednia technika mycia oraz prawidłowy dobór detergentów. W artykule podpowiemy, po jakie środki warto sięgnąć.

Jakie detergenty do czyszczenia okien wybrać?

W przypadku myciu zewnętrznych szyb najlepiej sprawdzają się intensywnie działające preparaty o skoncentrowanym działaniu. Dzięki nim szybko usuniesz przyklejony pył, piasek, owady oraz zacieki powstałe w czasie opadów atmosferycznych. Warto sięgać po płyny, które nie wymagają dodatkowego polerowania na sucho i nie pozostawiają smug. Najlepiej sprawdzają się produkty do stosowania profesjonalnego z dodatkiem silikonów, których głównym zadaniem jest ułatwienie rozprowadzania środka myjącego oraz ochrona przed smugami.

Wewnątrz najlepiej sprawdzą się płyny z dodatkiem substancji o działaniu czyszczącym i odtłuszczającym, które doskonale poradzą sobie także z odciskami dłoni. Najwyższą skuteczność wykazują produkty z dodatkiem octu, alkoholu oraz amoniaku. Kieruj się w stronę produktów z wysoką zawartością składników aktywnych, wynoszącą około 5%. Zadbaj przy tym o komfort stosowania i sięgaj po te o neutralnym pH z dodatkiem olejków eterycznych o przyjemnym zapachu. W ten sposób kompleksowo zadbasz o czystość w swoim domu.

O czym pamiętać podczas mycia okien?

Płyny przeznaczone do mycia okien możesz z powodzeniem wykorzystać także do czyszczenia innych powierzchni szklanych. Przydadzą się w czasie mycia kabiny prysznicowej, luster oraz szyb samochodowych. W zależności od swoich preferencji możesz sięgnąć zarówno po tradycyjne płyny ze spryskiwaczem, jak i wygodne pianki o działaniu aktywnym. Jeśli szukasz sprawdzonych produktów do sprzątania, sięgnij po nasączone ściereczki, które doskonale spiszą się w przypadku mycia mniejszych powierzchni. W codziennym życiu możesz sięgać również po domowe detergenty, które przygotujesz na bazie wody, octy i płynu do mycia naczyń.

Planujesz czyszczenie okien? Nie zapomnij o odpowiedniej technice mycia. Latem wybieraj chłodniejsze dni. Nadmiar promieni słonecznych sprzyja bowiem powstawaniu nieestetycznych zacieków. Zimą należy sprzątać jedynie w dni, gdy temperatura jest dodatnia. Mycie w czasie mrozów może prowadzić do pęknięcia oraz rozszczelnienia okien. Sięgaj po odpowiednie ściereczki, które ułatwią usuwanie zabrudzeń. Czyszczenie rozpocznij od przetarcia szyb na sucho.

Kiedy warto zdecydować się na profesjonalne mycie okien?

Niekiedy lepiej zrezygnować jednak z samodzielnego mycia okien i zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej. Pomoc specjalistów przyda się zarówno w domach, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Posiadają oni wysokiej jakości sprzęt i specjalistyczne detergenty, które chronią przed powstawaniem smug. W ten sposób zadbasz także o czystość w trudno dostępnych miejscach oraz w przypadku okien, które wymagają czyszczenia z zewnątrz. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty dostępnej na stronie nami.info.pl. Firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie alpinistycznego mycia okien, wymagającego użycia podnośnika.

Komentarze