Jakie antyki z Warszawskich Targów warto wykorzystać w eklektycznych aranżacjach?

Eklektyczne aranżacjeWśród miłośników starych przedmiotów nie brakuje zwolenników łączenia ich z rzeczami nowymi, co w pierwszej chwili może wydawać się nietrafionym pomysłem. Jednak umiejętne zestawienie przedmiotów z różnych epok daje w efekcie spójne i przytulne wnętrze, w którym wszystko jest na swoim miejscu. Jak zatem wykorzystać antyki w eklektycznej aranżacji?

Czym jest eklektyzm we wnętrzach?

To sposób na połączenie we wnętrzach różnych stylów i przedmiotów, które z pozoru do siebie nie pasują, jednak po wprawnym  zestawieniu w całość okazują się strzałem w dziesiątkę. Eklektyzm łączy faktury, kolory - stare z nowym. W zależności od tego, jakie style najbardziej lubimy, możemy zestawiać elementy loftowe z rustykalnymi, art déco czy stylem skandynawskim.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a w doborze konkretnych przedmiotów ewentualnie także budżet. Aby stworzyć wymarzone wnętrze, warto sięgnąć po rzeczy z duszą, stare, unikatowe, które mają swoją niepowtarzalną historię i wpleść je we wnętrze, nie wydając przy tym zbyt dużo. Perełek możemy szukać na giełdach, w galeriach antyków, na targach staroci, w antykwariatach czy w internecie.

Jeśli sklepy z antykami w Warszawie Cię nie pociągają, odwiedź organizowane przez Antyki Bronisze targi. To wyjątkowe miejsce, gdzie znajdziemy sprawdzonych, rzetelnych wystawców, którzy mogą pochwalić się imponującą gamą świetnych, wiekowych przedmiotów z różnych epok.

To, co dla jednych może być niepotrzebnym gratem, we wnętrzu kogoś innego może zyskać drugie życie i należne mu miejsce, jako obiekt o wartości nie tylko materialnej, a także historycznej lub estetycznej.

Skąd czerpać pomysły na aranżację?

Skarbnicą pomysłów na ciekawe urządzenie przestrzeni z wykorzystaniem zabytkowych i wiekowych elementów jest niewątpliwie internet. Warto skorzystać z prezentowanych tam propozycji aranżacyjnych, szczególnie jeśli po raz pierwszy urządzamy wnętrze w stylu eklektycznym.

A gdy znajdziemy już połączenie stylów, które do nas najlepiej pasuje, warto wówczas zabrać się za poszukiwania przedmiotów, które dobrze się w takie wnętrze wpiszą. Ciekawe antyki w Warszawie oferują Antyki Bronisze, które udostępniają przedmioty również w sklepie online.

Korzystając z tego serwisu, nie tylko możemy wyszperać prawdziwe perełki, ale również zasięgnąć porady u doświadczonych antykwariuszy, którzy chętnie pomogą wybrać najlepiej pasujący do naszej wizji przedmiot. Co warto podkreślić, w Antykach Bronisze nie lądują starocie w opłakanym stanie - są one poddawane kompleksowej renowacji, dzięki której wyglądają lepiej niż niejeden nowy mebel!

Antyki na sprzedaż - trzy propozycje do wnętrza eklektycznego

Wiesz już, że stare meble mogą prezentować się świetnie w Twoim domu lub mieszkaniu. Oto nasze trzy propozycje, od których zdecydowanie warto rozpocząć swoją przygodę z tym stylem aranżacyjnym!

W pierwszej kolejności proponujemy pochodzącą z okresu międzywojennego komodę w stylu art déco - może zastąpić ciąg dolnych szafek w niewielkim aneksie kuchennym. Pozwoli kuchni niejako wtopić się w otoczenie, a jedynie takie elementy jak kuchenka czy zlewozmywak będą zdradzały zastosowanie tak urządzonego kącika.

Druga propozycja to wstawienie stołu w stylu rustykalnym do nowoczesnej kuchni z jadalnią. Ponieważ taki mebel jest niezwykle wyrazisty i dość „ciężki” wizualnie, to gładkie płaszczyzny kuchennych szafek w stylu minimalistycznym będą dla niego doskonałym tłem. Możemy zachować oryginalny charakter stołu, bejcując go np. na ciemny odcień, albo nadać mu bardziej dynamiczny charakter poprzez pomalowanie go np. na turkusowo.

Wreszcie, rozwiązanie trzecie: zestawienie dodatków w barokowym stylu z prostym wnętrzem, nieco surowym i minimalistycznym, oszczędnym, jeśli chodzi o kolory i faktury. To idealne tło dla bogato zdobionych, złotych czy srebrnych ram i kolorowych, zabytkowych płócien!

Komentarze