LEDy w kuchni - oświetlenie punktowe jednym z najbardziej popularnych form doświetlenia stref roboczych

Nowoczesne LEDy w kuchniKuchnia wymaga rozsądnego i przemyślanego podejścia do oświetlenia. Samo światło górne nie jest w niej wystarczające i powinno być wspomagane oświetleniem punktowym. To obowiązkowo musi znaleźć się wzdłuż ciągów roboczych. Dobrze też, kiedy jest umieszczone nad kuchenką oraz zlewozmywakiem. Do oświetlenia punktowego w kuchni najczęściej wykorzystywane są ledy. Skąd bierze się ich popularność? Jakie zalety mają ledy w kuchni?

Dlaczego ledy w kuchni są popularne?

Lampy kuchenne LED to w Lumen Home jeden z najpopularniejszych produktów. Ledowe oświetlenie w kuchni może pełnić zarówno rolę górnego światła, jak i tego dodatkowego - punktowego. Zadaniem tego ostatniego jest doświetlanie blatu roboczego, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa i wygody podczas przygotowywania posiłków. Ledowe lampy kuchenne świetnie wywiązują się z tego zadania, bowiem dają naturalną barwę światła, a dodatkowo dostępne są w dowolnej temperaturze barwowej. Lampy kuchenne w Lumen Home to ledy od barwy ciepłej po zimną. Jakie jeszcze zalety mają ledy do kuchni?

  • Oszczędzają energię. Oświetlenie do kuchni LED zużywa od 80 do 90% mniej energii niż klasyczne oraz halogenowe żarówki. Dzięki temu zakup lamp LED szybko się zwraca w niższych rachunkach za prąd.
  • Mają długą żywotność. Lampy LED działają do 15 000 do 50 000 godzin. W praktyce oznacza to, że przy standardowym użytkowaniu korzystać można z nich ok. 10 lat, czyli o wiele dłużej niż ze standardowych żarówek.
  • Nie nagrzewają się. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek te ledowe nie nagrzewają się, a więc nie parzą, nawet jeśli są włączone. Oznacza to, że są bezpieczne, minimalizują ryzyko pożaru i tworzenia się ciemnych plam na ścianie lub suficie.
  • Nie potrzebują czasu na nagrzewanie się. Oznacza to, że od razu po włączeniu osiągają 100% swojej mocy.
  • Są ekologiczne. Oświetlenie do kuchni LED jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż inne rodzaje źródeł światła.
  • Nowoczesne LEDy w kuchni

Do jakiej kuchni pasują ledy?

Ledy zamontować można w każdej kuchni - bez względu na jej metraż czy styl. Z racji tego, że nie zajmują one wiele miejsca, świetnie sprawdzają się nawet w mikro aneksach kuchennych. Zazwyczaj lampy ledowe stosuje się jako oświetlenie punktowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się listwy montowane pod górnymi szafkami. Doświetlają one strefę roboczą, czyli blaty, mogą także pojawiać się nad barkiem lub wyspą kuchenną. Alternatywą dla listw są moduły wbudowane w meble.

Lumen Home do kuchni proponuje ledy zarówno o zimnej, jak i ciepłej barwie światła. Te pierwsze świetnie spiszą się jako oświetlenie punktowe o funkcji dekoracyjnej, te drugie to doskonały wybór nad blaty - poprawiają one koncentrację, sprzyjają skupieniu i ułatwiają pracę. Ledy o zimnej barwie powiększają i rozjaśniają optycznie wnętrze, postaw więc na nie w mniejszych pomieszczeniach. Nie zapominaj też, że w kuchni najlepiej spiszą się diody o podwyższonym stopniu ochrony (IP). Zaleca się, aby był on wyższy niż 21, szczególnie jeśli planujesz montaż oświetlenia w pobliżu płyty grzewczej lub zlewozmywaka.

Komentarze